Advanced entries for: 2016 Dr David Ostfeld Memorial ICA WINTER Championships
Section 1 Junior-Novice (K-2)     Section 2 Novice (K-4)
Name       No. Name      
Bryan, Ethan       1 Devarakonda, Shuban      
Chen, Choco       2 Devarakonda, Udbhav      
Chen, Jody       3 Dhamodaran, Kishan      
Chinni, Maanas       4 Elishis, David   SEE TD  
Choubey, Surbhi       5 Iyer, Aneesh   SEE TD  
Elishis, Nala   SEE TD   6 Kerdman, Robert      
Flynn, Brendan   SEE TD   7 Koneru, Lihith   SEE TD  
Goldfarb, Andrew   SEE TD   8 Leifer, Nicole   SEE TD  
Grischuk, Leon       9 Lilley, Ethan      
Gutter, Sophie       10 McLaughlin, Sean      
Karpenko, Stefan       11 Mitta, Raman      
Kim, Chang Yoon       12 Rubinshteyn, Gregory      
Lilley, Justin   SEE TD   13 Shi, Keith      
McCarthy, Blake       14 Shlionsky, Akiva      
Mitta, Krithi       15 Sobczyk, Kyle   SEE TD  
Moola, Sharvanya       16 Yigit, Berat      
Obadiah, Sammy       17 Yigit, Beril      
Onur, Eva Maya       18 Youn, Catherine      
Plavnik, Anthony            
Rubenchik, Leya                
Rustamov, Kiril   SEE TD            
Shapiro, Alex                
Sriram, Neil                
Steketee, Sebastian                
Tsimpedes, Maria   SEE TD            
Vern, Alexander                
Volynsky, Jacob                
Zhang, Andrew                
Zhang, Anthony                
                 
                 
  Section 3 (U800)       Section 4 (U1200)  
No. Name Rate     No. Name Rate  
1 DeRing, Alex       1 Xu, Ethan 1183  
2 Marin, Anthony       2 Del Pilar, Lily Qiu 1177  
3 Pryor, Cole       3 Huang, Bowen 1029  
4 Pryor, Jake       4 Ma, Benjamin 990  
5 Saini, Aman   SEE TD   5 Iyer, Akshat 929 SEE TD
6 Shah, Sahil   SEE TD   6 Kerdman, Alan 911  
7 Sherman, Yossi       7 Singh, Yastika 801  
8 Subbaraman, Pranav   SEE TD   8 Cheng, Helen 800 SEE TD
9 Shi, Kenneth 767     9 Freydlin, CJ 771  
10 Badushov, Anton 623     10 Volynsky, Andrew 743  
11 Xue, Jennifer 605     11 Iyer, Ayush 722 SEE TD
12 Marbe, Daniel 584 SEE TD   12 Freydlin, Yael 591  
13 Bolshov, David 569            
14 Taylor, Wesley 558 SEE TD          
15 Boutom, Debra 550            
16 Akunuri, Harsh 534            
17 JEAN, JOHN A 530            
18 Kandaswamy, Aatish 528            
19 Feit, Jacob 526            
20 Dubrow, Isak Leo 482            
21 Postoyanets, Matthew 432            
22 Chin, Katherine 391            
23 Turapov, Adar 367            
24 Goldfarb, Alex 353 SEE TD          
25 Kohli, Vivaan 340            
26 Volvovskiy, Tim 312       Section 5 (U1400)  
27 Sandler, Benjamin 300     No. Name Rate  
28 Nozic, Avital 280     1 Karpenko, Dennis 1305  
29 Mirzoyan, Anna 254     2 Plavnik, Jonathan 1214  
30 Du, Jerry 101     3 Sourek, Alan 1149  
31 Garger, Ben 0     4 Freydlin, Eli 882  
          5 Chinni, Ravi    
          6 Devarakonda, R